KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7674117
*
nr 767 4117
Renate Bauer
(f. 1952), Sverige
Etsning, Renate Bauer, -77, 10 ex, motivets mått: 27x27
Renate Bauer, svensk bildkonstnär född 1952.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2012
kl 19:57:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/7 20:41:23
1
150 kr
13/7 12:38:12
1
Vinnande bud
16/7 19:34:09
2
150 kr
16/7 19:45:40
2
250 kr
16/7 19:46:16
2
350 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik renate bauer svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9123 Carborundumets..
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:15
-
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:12
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:32
*
Renate Bauer
Renate Bauer, svensk bildkonstnär född 1952.
nr 767 4117
Renate Bauer
(f. 1952), Sverige
Etsning, Renate Bauer, -77, 10 ex, motivets mått: 27x27
Renate Bauer, svensk bildkonstnär född 1952.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/7 20:41:23 | 1 | 150 kr |
13/7 12:38:12 | 1 | Vinnande bud |
16/7 19:34:09 | 2 | 150 kr |
16/7 19:45:40 | 2 | 250 kr |
16/7 19:46:16 | 2 | 350 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik renate bauer svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9123 Carborundumets..
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:15 -
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:12 -
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:22 -
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:42 -
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:32